Поставената под №1 в основната схема румънка Симона Халеп стана първата 1/2-финалистка на Турнира на шампионките в София, след като срази французойката и седма поставена Ализе Корне с 6:4, 6:4 във втория си мач от група "Сердика". Р

Двубоят бе изпълнен с множество пробиви, но въпреки това Симона Халеп постигна 50-а победа този сезон и продължава да няма загубен сет от началото на надпреварата.

Халеп спечели първото подаване на съперничката си и поведе с 2:0, но впоследствие Корне изравни за 3:3. Седмият гейм на първия сет бе много оспорван, като французойката даде всичко от себе си, за да спечели подаването си, но Халеп успя да стигне до пробив, а след това поведе с 5:3 и затвори сета при 6:4.

Румънката поведе с 3:0 след два пробива във втория сет, който впоследствие също спечели без проблеми с 6:4, въпреки че допусна пробив.

През 2013 година само 3 тенисистки имат повече победи от Халеп - световната №1 Серина Уилямс (САЩ), Агниешка Радванска (Полша) и Петра Квитова (Чехия).