Литекс победи с 4:0 Локомотив София в Ловеч в мач от 15 кръг на „А“ група. Головете за домакините отбелязаха Джордан (43), Армандо Ваюши (53), Симеон Славчев (64) и Момчил Цветанов (86). След успеха Литекс продължава да е на първо място с 34 точки, а Локомотив София остава на осма позиция.

Литекс спечели двубоя с лекота и можеше да отбележи още голове. Локомотив София победи Пирин Гоце Делчев с 2:0 в предишния кръг, но днес игра слабо и се отърва от по-голям резил. Треньорът на „железничарите“ Стефан Генов направи доста промени в състава, титуляри излязоха Елтон дос Рейс и Милан Йованович в защита, които замениха Ранджелович и Дюлгеров. В предни позиции в стартовия състав се появи Гаел Нлундулу на мястото на игралия слабо срещу Пирин Гоце Делчев – Искрен Писаров. Даниел Пеев и Димитър Илиев също започнаха като титуляри днес съответно на местата на Сота и Крум Бибишков. Всички тези пет промени не доведоха до нищо положително за Локомотив.

Добри думи и похвала заслужава агитката на Локомотив София. Малката сплотена група не спря да подкрепя „червено-черните“ през целия мач. Любопитното бе, че гостуващите привърженици се чуваха през цялото време за разлика от феновете на домакините. В края на мача дори и при 0:4 агитката на Локомотив скандираше името на треньора Стефан Генов.

Домакините имаха пълен превес през целия мач. Много добре играха албанците Джазула и Ваюши, както Джордан и Симеон Славчев. В 8-ата минута Джазула стреля силно, но над вратата. В 25-ата минута и Симеон Славчев би опасно, но Галев показа класа и отрази. Именно вратарят на Локомотив е с основна заслуга тимът да не получи повече от четирите попадения. В 41-ата минута „оранжевите“ поискаха дузпа за игра с ръка на Йованович след удар на Александър Цветков. Ръката на сръбския защитник обаче бе прилепена до тялото и съдията Владимир Вълков не посочи бялата точка. В 43-ата минута защитата на Локомотив направи безумна грешка, трима футболисти се чудеха кой да играе с топката. Джордан я отне и с топовен шут простреля Галев за 1:0.

През второто полувреме Локомотив София съвсем разочарова. Литекс правеше каквото си поиска на терена и Валентин Галев беше подложен на постоянен обстрел. В 48-ата минута вратарят спаси удар на Джазула. В 49-ата минута бе едно от малкото положения за гостите, когато съдиите отмениха гол на Даниел Пеев. Гаел Нлундулу извърши фаул в нападение, след което центрира и Пеев реализира. Попадението обаче не бе зачетено заради нарушението на Нлундулу. В 53-ата минута Армандо Ваюши разстреля Галев за 2:0 с удар от границата на наказателното поле. В 64-ата минута Симеон Славчев направи 3:0. Джазуала центрира от фаул, Славчев остана непокрит в наказателното поле и с много хубав удар от воле прати топката във вратата. Последваха постоянни нови атаки на Литекс, които като по чудо не завършваха с нови попадения. В 86-ата минута Момчил Цветанов оформи крайното 4:0 с удар по земя от границата на наказателното поле след извеждащ удар на Ваюши.