Славия победи с 2:0 у дома Черно море в мач от 15-ия кръг на "А" група. Така Милен Радуканов записа успех в първия си мач пред публиката на "белите". Головете за победителите бяха дело на Попара и Атанас Курдов, а тимът на Гонзо завърши срещата с намален състав, след като Росен Колев бе изгонен в 62-ата минута.

Срещата започна двуостро, като и двата тима тръгнаха в атака без да разучават съперника. Първата възможност се откри пред Бакари, който обаче стреля неточно. Последваха пропуски на Даниел Георгиев и Симеон Райков.

Славия отвърна с пропуски на Курдов и Попара, преди да падне първият гол.

В 33-ата минута Китанов излезе извън наказателното си поле и фаулира Курдов. Потърпевшият изпълни прекия свободен удар, топката бе избита от стража на Черно море, но попадна в Павле Попара, който от близко разстояние откри резултата.

На почивката Георги Иванов-Гонзо се опита да промени нещата, вкарвайки в игра Стенли Окоро. Атаките на гостите от Варна обаче бяха ялови.

В 62-ата минута Росен Колев удари в лицето Атанас Курдов и получи втори жълт картон и респективно червен. Играчът на Черно море остави тима си с човек по-малко, което предопредели изхода на двубоя.

8 минути преди края на срещата Атанас Курдов получи пас на точката на дузпата и с мощен удар оформи крайния резултат.

Победата е първа за Славия в "А" група от 31 август, когато надделя над Пирин (Гоце Делчев) с 3:0. "Белите" са на 10-о място с 14 точки, докато Черно море се намира на шеста позиция с 23.

Славия - Черно море 2:0

1:0 Павле Попара (35), 2:0 Атанас Курдов (82)

Срещата по минути:
3- Бакари стреля много неточно в аут
8-Галин Иванов пробва удар от чертата на пеналта, топката среща гърба на Ал. Александров и се озовава в ръцете на Китанов
10- Бергонси нанесе много силен удар в долния ъгъл от фронтална позиция пред пеналта, Петков плонжира и изби топката
27- Димо Атанасов стреля от фаул в горния десен ъгъл, но Китанов успя да избие топката в корнер
35-topka.jpg ГОЛ ЗА СЛАВИЯ! Павле Попара довкара топката, която бе избита от Китанов след удар на Курдов!

49- Китанов с летящ плонж изби топката преди спринтиращия Галин Иванов да играе с нея
59- Удар на Силва с глава, Александър Александров отбива в корнер
62- ЧЕРВЕН КАРТОН! Втори жълт картон за Росен Колев, който трявба да напусне терена
65- Стенли Окоро нахлу в наказателното поле, но ударът му мина на сантиметри от гредата
82-topka.jpg ГОЛ ЗА СЛАВИЯ! Атанас Курдов решава всичко в срещата, след като заби гол с мощен удар от точката на дузпата

Славия:
1. Георги Петков, 20. Радослав Димитров, 19. Стефан Велков (88-5. Костадин Велков), 22. Виктор Генев, 17. Димо Атанасов, 14. Янко Сандански (90-26. Богомил Христов), 23. Олег Шалаев, 33. Галин Иванов, 10. Павел Попара, 91. Ферандо Силва, 9. Атанас Курдов (84-11. Радослав Василев)
Резерви: 32. Стефано Кунчев, 4. Милен Василев, 21. Георги Пашов, 5. Костадин Велков, 26. Богомил Христов, 73. Плезир Бахамбула, 11. Радослав Василев
Треньор: Милен Радуканов

ЧЕРНО МОРЕ:
33.Георги Китанов, 25.Сашо Александров, 15.Александър Александров (к), 55.Росен Колев, 4.Михаил Венков, 10.Тодор Паланков, 3.Даниел Георгиев (48-7.Бекир Расим), 17.Иван Коконов (46- 20.Стенли Окоро), 11.Симеон Райков, 8.Еденилсон Бергонси, 9.Бакари
Резерви: 1.Емил Михайлов, 91.Живко Атанасов, 7.Бекир Расим, 99. Атанас Илиев, 6.Кирил Котев, 20.Стенли Окоро, 5.Стефан Станчев
Треньор: Георги Иванов