Барселона продължава да чупи рекорди и да покорява върхове.Каталунците прегазиха без проблеми Селта с 3:0 в мач от 11-ия кръг на Примера дивисион и увеличиха серията си без загуба от началото на сезона на 16. По този начин момчетата на треньора Херардо Мартино подобриха постижението си от далечната 1926 година.

Феерията на гостите започна още в 9-ата минута, когато Сеск Фабрегас навлезе в пеналта и стреля силно. Стражът на домакините Жоел изби с мъка, но точно на пътя на непокрития Алексис Санчес. Чилиецът с добавка откри резултата – 0:1.

Домакините показаха характер. Първо Чарлес затрудни с опасен шут Виктор Валдес, а после и Борха Обиня го постави под напрежение, но Валдес отново не се пропука. В 48-ата минута обаче всички надежди на Селта за нещо повече от почетна загуба рухнаха. Лео Меси и Алекс Сонг разиграха топката и тя стигна до Фабрегас. Сеск шутира в напречната греда, а оттам топката се отби от гърба на вратаря и се озова зад голлинията – 0:2. Това окончателно пречупи домакините и в 54-ата минутаотново вездесъщия Меси проби и изведе на скорост Фабрегас, който излезе сам срещу вратаря Жоел и пусна топката покрай него за крайното 0:3.

В 67-ата минута Нолито можеше да вкара почетно попадение за Селта, но нацели напречната греда. Последва го с идентично изпълнение и Педро Родригес четвърт час преди края.

Селта – Барселона 0:3
0:1 Алексис Санчес (9), 0:2 Жоел (48-автогол), 0:3 Сеск Фабрегас (54)
30.10.13
21:00 ч.
Валядолид – Реал Сосиедад
Баланс: 72 мача, 22 победи за Валядолид, 21 равенства, 29 победи за Реал Сосиедад
Гранада – Атлетико (Мадрид) (F+)
Баланс: 38 мача, 9 победи за Гранада, 8 равенства, 21 победи за Атлетико (Мадрид)