Уест Хям победи Бърнли с 2:0 като гост в мач от 4-ия кръг за Купата на лигата в Англия. Елитният тим имаше надмощие през по-голямата част от срещата срещу лидера в Чемпиъншип и пропусна да запише още по-изразителен успех.

И двете попадения обаче паднаха чак в последния четвърт час. Първо Матю Тейлър откри в 76-ата минута от дузпа, а резервата Джак Колисън покачи отново от бялата точка. За нарушението, което извърши в наказателното си поле халфът на домакините Кийт Трейси получи директен червен картон секунди по-рано.

В друг мач от турнира елитният Сток Сити пречупи съпротивата на коравия Бирмингам след дузпи. Редовното време завърши 3:3, а продълженията при атрактивното 4:4. Осама Асаиди (10), Питър Крауч (55) и Марко Арнаутович (71) се разписахаза гостите, а Том Адевеми (28) и датчанинът Петер Льовенкранц (85,90) – бяха точни за Бърнли, преди да изтече редовното време. В герой за “грънчарите” можеше да се превърне резервата Кенуайн Джоунс, който се разписа в 4-ата минута на продълженията. Радостта на гостите обаче беше твърде прибързана, защото в 118-ата минута Оли Лий възстанови рядко срещаното равенство – 4:4, и докара мача до дузпи. В тях по-хладнокръвни се оказаха футболистите на Сток Сити, които спечелиха с 4:2.