Беласица и Пирин Благоевград направиха равен 0:0 в мач от 11 кръг на Югозападната „В“ група. Домакините от Петрич спряха победната серия на „орлетата“, които въпреки равенството остават начело с 29 точки. Авансът на Пирин пред втория – Сливнишки герой, вече е само една точка. Футболистите и на двата тима не спряха да търсят победа и да се борят до последния съдийски сигнал. Халфът на Пирин Владислав Шумантов напусна терена в 63-ата минута със счупена ръка. След въздушен сблъсък играчът се приземи на ръката си, а след смяната стана ясно, че китката му е счупена, предава „Струма“.

Първи до голова ситуация се добраха пиринци в 12-ата минута, когато Попев стреля от три метра, но стражът на Беласица Георгиев спаси. В 32-ата минута Танев напредна отляво, но вместо да стреля, потърси подаване и сгреши. Второто чисто положение за Пирин дойде в 38-та минута - Стойков бе изведен  чудесно отляво, но не уцели вратата.

В заключителните секунди на първата част Атанасов бе изритан в наказателното поле, близо 1000-те петричани скочиха за дузпа, но реферът Даниел Захариев даде знак играта да продължи. Бахтарлиев спаси далечен шут на Ат. Георгиев в 48-ата минута, а опасен изстрел на Тасев от фаул профуча покрай дясната греда след рикошет в бранител. До края „зелено-белите“ натиснаха здраво, но така и не стигнаха до победен гол.

БЕЛАСИЦА: К. Георгиев, Танчев, Митушев, Киров, Ат. Георгиев, Янкулов, Танев /59-Германски/, Станоев /46-Таушанов/, Шапкаров, Атанасов /88-Кочев/, Малечканов.

ПИРИН: Бахтарлиев, Башлиев, Спириев, Г. Георгиев, Сандев, Попев, Илиев, Шумантов /63-Туджаров/, Стойков /81-Костов/, Златинов /58-Тасев/, Благов.