Волейболистите на КВК Габрово не допуснаха изненада и надиграха като гост "Ботев" (Луковит) с 3:0 гейма (25:19, 25:21, 25:21) в мач от първия кръг на Суперлигата, игран в луковитската зала "Христо Ботев".

Въпреки чистия резултат, успехът на габровци над новака не беше съвсем лесен. Обновеният отбор на "Ботев" затрудни максимално гостите, като поддържаше напрежението почти до край.

В първите два гейма луковитци взимаха инициативата, като повеждаха в резултата с аванс от няколко точки. Отпорът им обаче бе до второто техническо прекъсване, като впоследствие габровци надделяваха и налагаха волята си. В третия гейм, след като вече изоставаха с 0:2 гейма, волейболистите от Луковит предадоха фронта, като КВК Габрово поведе с 8:3. Натрупаната разлика бе достатъчна за гостите и те затвориха безпрепятствено гейма и мача с чиста победа.

Реализатор за КВК Габрово стана Минчо Минчев с 13 точки. Мартин Палийски добави 10 за победата.

За "Ботев" трима състезатели завършиха с еднакъв актив от 9 точки, като това бяха Спас байрев, Пламен Драгиев и Мирослав Бранимиров.