Последният в класирането на „Б“ група „Раковски“ направи домакинско 1:1 с „Ботев“ (Враца) в мач от 11 кръг.

Преди почивката двата отбора не направиха нищо значимо на терена. Десет минути преди края на първата част обаче врачани останаха с човек по-малко, след като за втори жълт картон играта напусна Симеон Мечев.

Въпреки че бяха с 10 души, гостите вдигнаха оборотите през втората част и бяха по-активния тим. Противно на развитието на играта „Раковски“ откри резултата в 82-ата минута. Цветан Павлов се разписа с глава след центриране от корнер.

Две минути по-късно Илия Илиев изравни резултата след точни изпълнение на пряк свободен удар от около 25 метра. В края на мача Александър Киров пропусна две чисти възможности да донесе победата на „Ботев“ (Враца).