Лукойл Академик записа втора поредна победа в TESY НБЛ, надигравайки Ямбол у дома в Правец с 97:83. Шампионите бяха пълен господар на игрището и заслужено стигнаха до успеха.

Лукойл дръпна ударно с 16:4, а в края на частта се оттеглиха с аванс от 26:14.

"Студентите" останаха начело в резултата и през цялата втора четвърт, като след 16 минути игра преднината им достигна 20 точки - 40:20, а на полувремето на таблото в Правец бе изписан резултат 48:35. През третата четвърт се усети леко отпускане в редиците на домакините, а баскетболистите на Юлиян Радионов се възползваха от това и на няколко пъти сваляха изоставането си под 10 точки. Все пак след три части Лукойл водеше със 71:59.

В заключителните 10 минути играчите на Оливер Костич не допуснаха изненада и доиграха срещата концентрирано, за да се поздравят с победа с 14 точки разлика - 97:83.

Аландо Тъкър бе най-резултатен за "студентите" и завърши с 21 точки. Юре Лалич добави 14 точки, Александър Янев реализира 13, а Филип Виденов остана с 12.

Неманя Милошевич вкара най-много за Ямбол - 16 точки, а Сергей Цветков и Станислав Говедаров добавиха по 13 точки всеки.