Берое победи с 2:1 у дома Славия и вгорчи дебюта на новия наставник на "белите" Милен Радуканов. Давид Каядо се превърна в герой за старозагорци, след като отбеляза и двата гола за тима. Олег Шалаев пък бе автор на попадението за Славия, в чиито редици основен виновник за провала бе вратарят Георги Петков.

Берое бе по-активният тим на терена и логично поведе в 29-ата минута, когато Каядо се възползва от груба грешка на Георги Петков и Виктор Генев.

В 44-ата минута Олег Шалаев изравни. Той вкара първият си гол в официален мач с екипа на Славия, след като се възползва от грешка в отбраната на Берое.

В края на първото полувреме "белите" поискаха дузпа за нарушение срещу Галин Иванов в наказателното поле на Берое, но реферът Христо Ристосков не уважи претенциите им.

Берое започна по-активно второто полувреме и в 57-ата минута след поредна груба грешка в отбраната на Славия и на вратаря Петков. Давид Каядо с втория си гол в мача и негов шести за сезона, оформи крайният резултат 2:1 за Берое.

С победата Берое се изравни по точки с "Левски". Старозагорци заемат осмо място с 19, колкото имат и "сините". Те утре излизат в мач срещу "Ботев" (Пловдив).

Загубата пък направи още по-тежко положението на Славия. "Белите" са на 12-а позиция с 11 точки.

Берое - Славия 2:1
1:0 Давид Каядо (29), 1:1 Олег Шалаев (44), 2:1 Давид Каядо (57)

Срещата по минути:
11- Пламен Крумов центрира от пряк свободен удар, топката се отбива в стената и отново попада в него. Бекът пробва удар от дистанция по земя, но топката минава далеч от целта.
13- Каядо центриране по земя, топката попада във Венцислав Христов, който от 12-13 метра фронтално на вратата стреля, но Георги Петков избива в корнер.
13- след центрирането от корнера Борислав Стойчев засича с глава, но топката излиза в аут.
17 - удар на Атанас Курдов от границата на наказателното поле, но слабо и право в ръцете на Иван Караджов.
26- Пламен Крумов центрира от пряк свободен удар близо до страничната линия. В наказателното поле Борислав Стойчев засича с глава, топката прави парабола, но минава над вратата.
29-topka.jpg ГОЛ ЗА БЕРОЕ! Давид Каядо се възползва от грешка на Георги Петков и Виктор Генев и лесно реализира за 1:0!
39- Игор Джоман центрира от дясно в наказателното поле за Елио Мартинс, който между двама бранители засича с глава, но топката минава над вратата.
40- жълт картон за Олег Шалаев за груб фаул
42- жълт картон за Димо Атанасов за игра с ръка
44-topka.jpg ГОЛ ЗА СЛАВИЯ! Олег Шалаев вкара топката в мрежата на Берое, след като бе най-съобразителен в наказателното поле

54- жълт картон за Игор Джоманза задържане.
57-topka.jpg ГОЛ ЗА "БЕРОЕ"! Давид Каядо се възползва от нова грешка в защитата на "Славия" и излизане напред на Георги Петков. Каядо успява да овладее и на празна врата да вкара за 2:1.
73- Елиаш пуска за Христов, който пробва центриране успоредно на гол линията в наказателното поле. Виктор Генев обаче пресича паса и чисти в корнер.

БЕРОЕ: 12. Иван Караджов, 17. Пламен Крумов, 5. Борислав Стойчев, 6. Иво Иванов, 28. Веселин Пенев, 27. Игор Джоман, 21. Елиаш, 29. Елио Мартинс (81-13. Евандро Ронкато), 7. Георги Андонов (к), 88. Давид Каядо (89-92. Иван Горанов), 10. Венцислав Христов
Резерви: 22. Благой Макенджиев, 2. Здравко Илиев, 14. Игнат Дишлиев, 15. Георги Динков, 18. Атанас Зехиров, 92. Иван Горанов, 13. Евандро Ронкато
Старши-треньор: Петър Хубчев

Славия:
1. Георги Петков, 20. Радослав Димитров, 19. Стефан Велков, 22. Виктор Генев, 17. Димо Атанасов, 8. Чавдар Янков (66- 73. Плезир Бахамбула), 23. Олег Шалаев, 33. Галин Иванов, 10. Павел Попара, 91. Ферандо Силва, 9. Атанас Курдов
Резерви: 12. Емил Петров, 4. Милен Василев, 21. Георги Пашов, 14. Янко Сандански, 5. Костадин Велков, 26. Богомил Христов, 73. Плезир Бахамбула
Старши-треньор: Милен Радуканов