Фиорентина записа трета поредна победа в група Е на Лига Европа и вече се класира предсрочно в следващата фаза на турнира.
“Виолетовите” взеха класически успех над скромния румънски тим Пандури с 3:0 като решиха всичко още през първото полувреме.

Испанецът Хоакин Санчес откри резултата в 26-ата минута, а 8 по-късно бразилецът Матос удвои. Колумбийският национал Хуан Куардадо фиксира крайното 3:0 в 69-ата минута.

Днепър изненадващо лесно победи Пасош де Ферейра с 2:0 кат гост. И двете попадения паднаха в края на срещата.
Руслан Ротан вкара в 83-ата минута, а Евген Коноплянка (86) добави още един гол. В следващия кръг на 7 ноември Пасош де Ферейра ще гостува на Днепър, а Пандури е домакин на Фиорентина.