Уигън не се даде и на лидера в група D на Лига Европа Рубин (Казан). Бойкият тим, подвизаващ се в Чемпиъншип – второто ниво на английската футболна пирамида, измъкна 1:1 с руския гранд. Така домакините остават втори във временното класиране и продължават да държат живи надеждите си за класиране в следващата фаза. Александър Прудников даде аванс на Рубин след четвърт час игра, но Ник Пауъл изравни със страхотно изпълнение. Привлеченият под наем от Манчестър Юнайтед футболист се разписа с тупалка с десния крак от около 25 метра. Уигън няма загуба в мачовете си в евротурнирите. Английският тим дебютира в Европа през този сезон с директно участие в груповата фаза и до момента записа победа и две равенства.

Марибор пък изненада белгийския Зулте Варегем с 3:1 като гост. Домакините поведоха в 12-ата минута след гол на Дейви де Фаув, но словенците набързо стигнаха до пълен обрат. В 21-ата минута Матич Църнич изравни, а в 34-ата Алеш Мертели вкара за 1:2. Малко след почивката Деян Мезга реши всичко - 1:3.