Суонзи Сити и Кубан с Ивелин Попов в състава си завършиха 1:1 в мач от група А на Лига Европа. Гостите стигнаха инфарктно до точката, след като до 93-ата минута резултатът на "Либърти Стейдиъм" беше 1:0.

Капитанът на българския национален отбор игра 76 минути и се представи силно. Попов обстреля на няколко пъти германския вратар на домакините Герхард Тремел, а четвърт час преди края беше сменен от Ибрахима Балде.

Щатният голмайстор на “лебедите” Мичу откри в 69-ата минута, след като размени пасове с Посуело, излезе сам срещу стража Беленов и пусна топката покрай него в мрежата за 1:0. В добавеното време Тремел повали резервата на гостите Балде в наказателното поле, а ветеранът Джибрил Сисе хладнокръвно вкара дузпата за 1:1.

В другия мач от групата резервите на Валенсия разбиха Санкт Гален с 5:1. Пако Алкасер откри в 12-ата минута след добавка, а в 21-ата Федерико Кантабия направи резултата класически с два бързи гола до 30-ата минута. После централният защитник Рикардо Коста наниза нов гол във вратата на гостите, а в 71-ата минута Серхио Каналес се разписа от фаул. Стефан Натер в 74-ата минута вкара почетно за “светците”.