ПАОК победи с 3:2 Макаби (Хайфа) в зрелищен мач от Група "L" на Лига Европа. Присъстващите на стадион "Тумба" в Солун станаха свидетели на феноменален обрат на домакините, които в 21-ата минута изоставаха в резултата с 0:2, но успяха да стигнат до крайния успех.

Дино Ндлову откри за гостите от Израел в 13-ата минута, а след това се разписа и Еял Голаса, шокирайки феновете на ПАОК.

Още до почивката обаче гърците изравниха. В 35-ата минута Мигел Витор наказа Макаби, а в 39-ата точен за 2:2 беше Сотирис Нинис.

Победата на домакините донесе Дмитрис Салпингидис, който се разписа за крайното 3:2 в 66-ата минута.

Две дузпи за гръцкия тим пропусна Мирослав Щок - в 39-ата и 45-ата минути.

В другата среща от Група "L" Шахтьор Караганда и АЗ Алкмаар завършиха 1:1.

Във временното класиране ПАОК е на върха със 7 точки, АЗ има 5, казахстанският тим е с 2 в актива си, а само с 1 точка е Макаби (Хайфа).

Група "L"

Шахтьор Караганда - АЗ Алкмаар 1:1
1:0 Андрей Финонченко (11), 1:1 Йохан Гудмунсон (26)

ПАОК - Макаби Хайфа 3:2
0:1 Дино Ндлову (13), 0:2 Еял Голаса (21), 1:2 Мигел Витор (35), 2:2 Сотирис Нинис (39), 3:2 Димитрис Салпингидис (66)