Динамо (Загреб) и ПСВ Айндховен завършиха 0:0 в мач от група “В” на Лига Европа. Както е известно, там е и българският шампион Лудогорец, който е най-доволен от равенството в Хърватия.

За домакините всяка загуба на точки означаваше да кажат “Сбогом” на турнира. Заради това те се хвърлиха в атаки от самото начало на срещата и контролираха играта до почивката.

На вратата си гостите обаче имаха един отличен Пшемислав Титон, който спаси всичко. Най-чистите положения за Динамо пропиля Ел Араби Судани, който веднъж даже излезе сам срещу стража, но не можа да вкара гол. След почивката домакините отпаднаха физически, а “филипсите” бяха прекалено инертни и така и не застрашиха хърватския вратар Зеленика. Мачът се игра пред празни трибуни заради наказание на Динамо. Все пак домакините спечелиха първа точка в групата, докато ПСВ остана втори, но вече изостава с цели 5 точки от Лудогорец.

Нашите шампиони могат да са доволни от резултата на “Масимир”. След трите си поредни победи те имат аванс от 5 точки на върха в класирането. Ако в следващия кръг момчетата на Стойчо Стоев победят отново Черноморец (Одеса), те ще си осигурят предсрочно участие във фазата на директните елиминации.

Динамо: Зеленика, Шимунич, Пиварич, Пинто, Ади (81-Шимунович), Самир (53-Чоп), Адеми, Антолич (86 - Лима), Брозович, Фернандес, Судани
Треньор: Зоран Мамич

ПСВ Айндховен: Титон, Ариса, Вилемс (58-Тамата), Брума, Хендрикс, Шаарс, Махер (86-Хилемарк), Тойвонен, Йозефсон, Локадия (75-Матавс), Депай
Треньор: Филип Коку