Бенфика и Олимпиакос не успяха да се победят в Лисабон и завършиха 1:1 в мача си от третия кръг на група „C” в Шампионската лига.

Срещата на стадион "Луш" се игра под проливен дъжд, а гостите първи поведоха в резултата с гол на Алехандро Домингес (29), който бе изведен на скорост. Домакините така и не успяха да намерят адекватен отговор до края на полувремето и нови голове не паднаха.

След почивката в 70-ата минута гостите пък можеха да стигнат до втори гол, след като техен нападател изскочи сам срещу вратаря Артур Мораеста, но топката се спря в локва и му попречи да отбележи. „Орлите” стигнаха до изравнителното попадение, след като Оскар Кардосо (83) бе най-съобразителен след изпълнение на корнер.

След равенството и двата тима остават с равен актив от по 4 точки. Олимпиакос обаче е втори заради по-добрата си голова разлика, докато Бенфика е на трета позиция.

Бенфика - Олимпиакос 1:1
0:1 Алехандро Домингес (29), 1:1 Оскар Кардосо (83)

______________.jpgБенфика: Артур Мораес, Луизао, Гарай, Гийерме Сикейра, Перес (82 - Рубен Аморим), Гайтан (82 - Родриго), Матич, Андре Алмейда, Лима, Оскар Кардосо, Ола Джон (46 - Иван Кавайеро)
Треньор: Жорже Жезуш

olimp.jpgОлимпиакос: Роберто Хименес, Холебас, Сиовас, Маниатис, Манолас, Давид Фустер (69 - Ятабаре), Вайс (56 - Ндинга), Самарис, Леандро Салино, Домингес (88 - Меджани), Митроглу
Треньор: Мичел