Байер (Леверкузен) разби у дома Шахтьор (Донецк) с 4:0 в среща от третия кръг на група „А” в Шампионската лига.

Домакините започнаха силно на своя „Бай Арена” и поведоха с гол на Щефан Кислинг (22), който засече с глава хубаво центриране на Донати. До края на полувремето нови попадения не паднаха.

След почивката Симон Ролфес (50-дузпа) реализира от 11-метров наказателен удар, отсъден за нарушение на Сърна срещу Кислинг. Сидни Сам (57) пък направи преднината на домакините класическа, след като корееца Сон. Крайното 4:0 бе оформено от Кислинг (72), възползвайки се от груба грешка на вратаря Пятов, който изпусна топката.

След успеха си "аспирините" са втори в класирането с 6 точки. "Миньорите" от Донецк имат 4 точки на трета позиция.

Байер Леверкузен - Шахьор (Донецк) 4:0
1:0 Щефан Кислинг (22), 2:0 Симон Ролфес (50-дузпа), 3:0 Сидни Сам (57), 4:0 Щефан Кислинг (72)

lever.jpgБайер (Леверкузен): Лено, Бьониш, Спахич (56 - Волшайд), Топрак, Донати, Ролкфес, Сам, Кастро, Чан, Кислинг (76 - Дердьок), Хеунг-Мин Сон (71 - Хегелер)
Треньор: Сами Хупия

шахтьор_1.jpgШахтьор: Пятов, Сърна, Кучер, Шевчук, Ракитский, Хюбшман, Алекс Тейшейра, Дъглас Коста, Фернандо (61 - Илсиньо), Луис Адриано (78 - Ферейра), Тайсон (46 - Бернард)