Галатасарай победи у дома ФК Копенхаген с 3:1 в среща от третия кръг на група „B” в Шампионската лига и увеличи шансовете си да продължи към осминафиналите.

Турският гранд си осигури успеха още до почивката. Бразилецът Фелипе Мело (10) откри резултата, а натискът на домакините се увенча с нов успех след попадение на Уесли Снайдер (38) за 2:0 след пас на Ебуе. В добавеното време на първата част дойде ред и на Дидие Дрогба (45+1) да отбележи дежурния си гол за 3;0, възползвайки се от нова асистенция на Ебуе.

След паузата домакините намалиха темпото, което даде възможност на ФК Копенхаген да потърси почетно попадение, до което стигна чрез Клаудемир (88) в самия край на мача за крайното 3:1.

С успеха си футболистите на Роберто Манчини събраха 4 точки и вече са втори в групата. ФК Копенхаген остава на дъното само с една спечелена точка.

Галатасарай - ФК Копенхаген 3:1
1:0 Фелипе Мело (10), 2:0 Уесли Снайдер (38), 3:0 Дидие Дрогба (45+1), 3:1 Клаудемир (88)

1gal.jpgГалатасай: Муслера, Ебуе, Шеджу, Кая, Ноункеу, Снайдер (80 - Амрабат), Фелипе Мело (76 - Гюлселам), Инан, Дрогба (86 - Булут), Йълмаз, Брума
Треньор: Роберто Манчини

____________________.jpgФК Копенхаген: Виланд, Мелберг, Бенгтсон, Сигурдсон, Якобсен, Клаудемир, Делейни, Гисласон (46 - Боланьос), Браатен (84 - Тоутоу), Йоргенсен, Ветокеле (46 - Ади)
Треньор: Стале Солбакен