Европейският клубен шампион Байерн размаза у дома Виктория (Пилзен) с 5:0 в мач от третия кръг на група "D" в Шампионската лига.

Баварците се оттеглиха на почивката само с два гола аванс. Франк Рибери (25-дузпа) бе точен от 11-метров наказателен удар, отсъден за нарушение на Хубник срещу Робен. Давид Алаба (37) пък получи пас от Марио Манджукич и покачи на 2:0.

След почивката Манджукич вкара топката след пас на Рибери близо до голлинията, но попадението бе правилно отменено заради тънка засада. Все пак Рибери (61) се разписа отново след солова акция, а малко след това влезлият като резерва Марио Гьотце асистира на Бастиан Швайнщайгер (64) за 4:0. В добавеното време Гьотце (90+1) оформи крайното 5:0 след пас на Робен.

С убедителната си победа Байерн събра 9 точки и остава лидер в групата. Виктория е на дъното без спечелена точка.

Група "D"
Байерн (Мюнхен) - Виктория (Пилзен) 5:0
1:0 Франк Рибери (25-дузпа), 2:0 Давид Алаба (37), 3:0 Франк Рибери (61), 4:0 Бастиан Швайнщайгер (64), 5:0 Марио Гььотце (90+1

байерн_1.jpgБайерн (Мюнхен): Нойер, Лам (63 - Гьотце), Рафиня, Ван Буйтен, Алаба, Контенто, Робен, Швайнщайгер, Рибери (67 - Мюлер), Кроос, Манджукич (70 - Писаро)
Треньор: Хосеп Гуардиола

vict_1.jpgВиктория (Пилзен): Козачик, Хубник, Прохазка, Резник, Чишовски, Лимберски (75 - Коварик), Райторал, Петржела (86 - Текъл), Коларж, Хорват (63 - Дуриш), Хорава
Треньор: Павел Върба