Андерлехт бе разгромен у дома от френския шампион ПСЖ с 0:5 в среща от третия кръг на група “C” в Шампионската лига.

Шведският голмайстор на гостите Златан Ибрахимович (17, 22, 36 и 62) вкара четири попадения и изпревари Джордж Уеа като най-добър реализатор в историята на ПСЖ в Шампионската лига. Освен това той стана третият футболист, вкарал 4 гола като гост в най-комерсиалния турнир след Шевченко и Бафатемби Гомис. Единсон Кавани (51) също се разписа за успеха на гостите.

Първият гол на Ибрахимович падна в 17-ата минута след асистенция на Грегори ван дер Вил, който подаде на шведа и за второто му попадение пет минути по-късно. Златан тотално довърши белгийците след феноменален гол от 25 метра в 36-ата минута.

След почивката в 51-ата минута Матуиди се възползва от подхлъзване на противников футболист точно до границата на наказателното поле, след което подаде към непокрития Кавани и уругваецът реализира за 0:4. В 62-ата минута Тиаго Мота видя Ибрахимович на близката греда и шведът насочи топката право към долния десен ъгъл за крайното 0:5.

Така парижани направиха огромна крачка към 1/8-финалите на Шампионската лига, тъй като тимът има общо 9 точки след 3 изиграни мача в групата. Андерлехт остава последен без спечелена точка.

Група "С"
Андерлехт - ПСЖ 0:5
0:1 Златан Ибрахимович (17), 0:2 Златан Ибрахимович (22), Златан Ибрахимович (36), 0:4 Единсон Кавани (51), 0:5 Златан Ибрахимович (62

1_23.jpgАндерлехт: Камински, Коуяте, Нсакала, Нуйтинк, Мбемба, Клйестан, Жиле, Прае (72 - Миливоевич), Тилеманс, Суарес (46 - Ачеампонг), Митрович (72 - Сириак)
Треньор: Джон Ван Дер Бром

psg.jpgПСЖ: Сигиру, Алекс (55 - Камара), Максуел, Ван дер Вил, Маркиньос, Матуиди (63 - Рабио), Тиаго Мота, Верати, Ибрахимович, Кавани, Лавеци (71 - Лукас)
Треньор: Лоран Блан