Реал (Мадрид) надви у дома италианския шампион Ювентус с 2:1 в мач от третия кръг на група „B” в Шампионската лига.

Срещата на „Сантяго Бернабеу” започна страхотно за домакините, след като още в 4-ата минута Анхел Ди Мария изведе Кристиано Роналдо зад отбраната на „бианконерите” и португалският голмайстор преодоля Буфон за 1:0.

Постепенно гостите поизравниха играта в 22-ата минута стигнаха до изравнително попадение. Пол Погба бе оставен непокрит на задна греда след центриране отдясно по атаката на торинци, французинът стреля с глава, но Икер Касияс бе заел добра позиция и отрази удара му. Топката обаче се озова пред Фернандо Йоренте. който направи добавка за 1:1. Радостта на „Старата госпожа” обаче бе твърде кратка, тъй като в 28-ата минута „кралският клуб” получи правото да изпълнява дузпа за нарушение на Киелини срещу Серхио Рамос, а Кристиано Роналдо не сгреши от бялата точка и вкара за 2:1. До края на полувремето нови попадения не паднаха.

Три минути след почивката Джорджо Киелини си изкара директен червен картон, след като фаулира откъсващия се Роналдо. Така „бианконерите” трябваше да доиграят мача в намален състав. С числен превес на терена „белият балет” контролираше събитията на терена до края на мача, но така и не успя да превземе вратата на Буфон за трети път.

В 60-ата минута Ди Мария нахлу отдясно и центрира успоредно на голлинията към Карим Бензема, но вторият не успя да прати топката в полуопразнената врата. Ювентус получи няколко добри възможности да се добере поне до равенство, но защитниците в бяло внимаваха и не допуснаха изравнителен гол.

След победата си Реал (Мадрид) събра 9 точки и е категоричен лидер в групата. Ювентус е на трета позиция без победа и само с 2 спечелени точки.

Група "В"
Реал (Мадрид) - Ювентус 2:1
1:0 Кристиано Роналдо (5), 1:1 Фернандо Йоренте (22), 2:1 Кристиано Роналдо (28-дузпа)

реал_1.jpgРеал (Мадрид): Касияс, Серхио Рамос, Пепе, Арбелоа, Марсело, Модрич, Кедира, Ди Мария (79 - Мората), Ияраменди (72 - Иско), Кристиано Роналдо, Бензема  (67 - Бейл)
Треньор: Карло Анчелоти

1juv.jpgЮвентус: Буфон, Бардзали, Огбона (69 - Джовинко), Киелини, Касерес, Пирло (59 - Асамоа), Видал, Маркизио, Погба, Тевес, Йоренте (50 - Бонучи)
Треньор: Антонио Конте