Манчестър Юнайтед победи у дома Реал Сосиедад с 1:0 в среща от третия кръг на група „А” в Шампионската лига.Срещата бе първа в историята между двата отбора.

Юнайтед трябваше да се справя без звездата си Робин ван Перси. Холандецът въобще не беше в групата за мача, а на негово място на върха на атаката за Юнайтед започна Хавиер Ернандес. В центъра на защитата отново отсъстваха Фърдинанд и Видич. Валенсия.

„Червените дяволи” започнаха вихрено на „Олд Трафорд” и поведоха още във 2-ата минута, когато Уейн Рууни направи страхотен пробив в наказателното поле на противника и стреля, топката се удари в гредата и след това бранителят на гостите Иниго Мартинес си отбеляза злощастен автогол за 1:0.Това бе най-бързия гол в Шампионската лига за сезона и най-бързия автогол в историята на турнира въобще.

Малко по-късно ветеранът Гигс, който играеше 147-ия си мач в турнира, направи отлично двойно с Руни и центрира към далечната греда, където Ернандес вкара във вратата, но попадението бе отменено заради засада. Пропуски за гостите до края на първата част направиха Сеферович и Гризман.

След почивката Карлос Вела пропусна, а в 56-ата минута гредата се оказа верен помощник на Де Хеа след силен удар на Де ла Бела. Валенсия имаше златен шанс да сложи край на интригата, но също уцели гредата. Вратарят на гостите Браво предотврати сигурен гол пет минути преди края. Чудесна атака изведе Руни отдясно и той центрира по земя към далечната греда, където Ашли Йънг вече виждаше като голмайстор, но Браво изби топката с крак.

След успеха си Юнайтед вече има седем точки в актива си и оглави групата. Реал Сосиедад остава последен без спечелена точка.