Атлетико (Мадрид) продължава с перфектния си старт в Шампионската лига. В мач от Група “G” испанският тим се наложи с 3:0 над Аустрия (Виена) като гост. Два гола за успеха на “дюшекчиите” вкара бразилският нападател Диего Коста.

Успехът на тима на Диего Симеоне се очерта след едва 20 минути игра, когато Атлетико постигна аванс от два гола. Диего Гарсия откри резултата в 8-ата минута след асистенция на Фелипе Луис, а Диего Коста удвои в 20-ата след самостоятелен пробив.

Филип Хосинер от Аустрия нямаше шанс до края на първото полувреме, след като ударът му се отби в напречната греда на вратата на Тибо Куртоа.

В 53-ата минута Диего Коста вкара втория си гол в мача, след като получи топката пред вратарското поле от Емилиано Инсуа. След това Дилавер можеше да вкара автогол, но Линднер се намеси решаващо. Вратарят на Аустрия спаси и удар на Коке.

Аустрия (Виена) – Атлетико (Мадрид) 0:3
0:1 Раул Гарсия (8), 0:2 Диего Коста (20), 0:3 Диего Коста (53)

aus.jpgАустрия (Виена): Хайнц Линднер, Емир Дилавер, Кая Ротул, Мануел Ортлехнер, Маркус Зутнер, Джеймс Холанд, Даниел Ройер (81-Марин Леовац), Марко Станкович (14-Роман Киенаст), Флориан Мадер, Томаш Юн (75-Сърджан Спиридонович), Филип Хосинер

Аatletico.jpgтлетико (Мадрид): Тибо Куртоа, Хуанфран, Миранда, Тоби Алвервейрелд, Филипе Луис (46-Емилиано Инсуа), Тиаго Мендеш, Габи, Арда Туран, Раул Гарсия (81-Адриан), Коке, Диего Коста (60-Кристиан Родригес)