Наполи отказа Олимпик (Марсилия) от мечтите за участие на 1/8-финалите на Шампионската лига, след като в мач от Група “F” се наложи с 2:1 като гост. Това беше трета загуба за френския тим в турнира.

Италианският тим откри резултата в 42-ата минута. Аржентинският национал Гонсало Игуаин, който изигра своя 50-и мач в Шампионската лига, имаш важна роля за попадението. Роденият във Франция нападател асистира за попадението на Хосе Кайехон.

Със стабилна игра в защита тимът на Рафаел Бенитес подпечата победата си в 67-ата минута, когато Дрис Мертенс хубаво намери резервата Дуван Сапата и колумбиецът прати топката точно над главата на вратаря Манданда.

Олимпик (Марсилия) натисна в последните минути и стигна до почетно попадение, когато Андре Айю се разписа в 84-ата минута с удар от 25 метра.

Третата поредна загуба на марсилци в Шампионската лига не само отказа тима от участие на 1/8-финалите, но може да ги изхвърли от Европа, тъй като третото място в групата изглежда трудно постижимо. Наполи пък събра шест точки и се изравни с Арсенал и Борусия (Дортмунд), като по този начин се завърза борбата за първите две места.

Олимпик (Марсилия) – Наполи 1:2
0:1 Хосе Кайехон (42), 0:2 Дуван Сапата (67), 1:2 Андре Айю (86)

марсилия_1.jpgОлимпик (Марсилия): Стив Манданда, Род Фани (53-Касим Абдала), Никола Нкулу, Сюлейман Диавара, Жереми Морел, Алексес Ромао, Беноа Шейру, Дмитри Пайе (71-Флориан Тувен), Матийо Валбуена, Андре Айю, Андре-Пиер Жиняк (77-Джордан Айю)

napoli.jpgНаполи: Пепе Рейна, Кристиан Маджо, Федерико Фернандес, Раул Албиол, Пабло Армеро, Валон Бехрами, Гьокхан Инлер, Хосе Кайехон, Марек Хамшик (83-Лоренцо Инсиние), Дрис Мертенс (76-Джандоменико Место), Гонсало Игуаин (58.Дуван Сапата)