Стяуа лиши българския национал Иван Иванов и Базел от победа в Букурещ. В мач от Група “Е” на турнира румънският шампион стигна до равенството 1:1 с гол две минути преди края.

Иван Иванов имаше шанс да даде аванс на гостите от Швейцария, но ударът му от вратарското поле на Стяуа беше избит от голлинията.

Базел все пак откри резултата. Марсело Диас се разписа в 48-ата минута. Той имаше доста проблеми на влизане в Румъния, тъй като трябваше да доказва мъжкия си пол, след като грешно беше записан в списъка за пътуването като жена.

Стяуа стигна до изравнителното попадение в 88-ата минута. Адриан Попа прати топката в наказателното поле, а резервата Леандро Тату изпревари влезлия минути по-рано Арлин Айети и вкара във вратата на Ян Зомер.

Така Стяуа спечели първата си точка в Шампионската лига през този сезон. Румънският шампион остава на последното място в групата, докато Базел е трети с 4 точки, на две зад Челси и Шалке 04.

Стяуа – Базел 1:1
0:1 Марсело Диас (48), 1:1 Тату (88)

steaua.jpgСтяуа: Чиприян Татарушану, Даниел Георгиевски, Лукаш Шукала, Флорин Гарош, Ясмин Латовлевич, Александру Борчану, Михай Пинтили (59-Лучиан Йонуц), Адриан Попа, Николае Станчиу (55-Тату), Кристиан Танасе, Федерико Пиовакари (46-Пантелис Капетанос)

basel.jpgБазел: Ян Зомер, Кай Фосер, Фабиан Шер, Иван Иванов, Бехранг Сафари (68-Таулант Джака), Серей Дие (87-Арлин Айети), Марсело Диас, Фабиан Фрай, Мохамед Салах, Валентин Щокер, Марко Щрелер (74-Мохамед Елнени)