Селтик записа важна и заслужена победа с 2:1 над Аякс в мач от Група “Н” на Шампионската лига. С първия си успех през новия сезон на турнира “детелините” прескочиха холандския тим в класирането на групата.

Равностойното първо полувреме завърши с аванс на домакините, след като Джеймс Форест беше точен при изпълнение на дузпа. Наказателният удар беше отсъден за фаул на Стефано Денсвил срещу Антъни Стоукс.

Бирам Каял удвои преднината на Селтик в 53-ата минута, когато ударът му рикошира в Денсвил и се озова в мрежата на Яспер  Силесен. Резервата на “детелините” Нир Битон получи червен картон в края на мача, а в добавеното време Ласе Шьоне вкара почетното попадение за Аякс.

Селтик – Аякс 2:1
1:0 Джеймс Форест (43-дузпа), 2:0 Бирам Каял (54), 2:1 Ласе Шьоне (90+4)

1cel.jpgСелтик: Фрейзър Фостър, Ефе Амброуз, Микаел Лустиг (77-Нир Битон), Върджил ван Дайк, Чарли Мългрю, Йоргос Самарас, Теему Пуки (90-Амидио Балде), Бирам Каял (70-Джо Ледли), Емилио Исагире, Антъни Стоукс, Джеймс Форест

Ааякс_1.jpgякс: Яспер Силесен, Рикардо ван Райн (80-Ласе Шьоне), Джоел Велтман, Стефано Денсвил, Дали Блинд, Сим де Йонг, Кристиан Поулсен (68-Николай Бойлесен), Тулани Сереро, Лукас Андерсен, Колбейн Сигторсон, Виктор Фишер (72-Лесли де Са)