Победителят от миналия сезон на Лига Европа Челси нанесе първата загуба на Шалке 04 в настоящия сезон на Шампионската лига. В мач от Група “Е” лондончани се наложиха с класическото 3:0 в Гелзенкирхен. Испанският нападател на “сините” Фернандо Торес вкара 2 гола в своя мач № 100 като титуляр за Челси.

Хлапето даде ранен аванс на Челси, когато в 5-ата минута се разписа след центриране на Франк Лампард от корнер, което беше продължено към далечната греда от Бранислав Иванович.

След това Торес удари и гредата, но в 69-ата минута стигна до втория си гол. Той беше точен при контраатака, преминала през Оскар и Еден Азар. Самият Азар вкара третото попадение в мача три минути преди края. Това стана малко преди да отстъпи мястото си на Самуел Етоо.

Шалке 04 – Челси 0:3
0:1 Фернандо Торес (5), 0:2 Фернандо Торес (69), 0:3 Еден Азар (87)

шалке_2.jpgШалке 04: Тимо Хилдебранд, Атсуто Учида, Бенедикт Хьоведес, Жоел Матип, Денис Аого, Джърмейн Джоунс (71-Сеад Колашинац), Роман Нойщедтер, Кристиан Клеменс, Макс Майер (78-Леон Горецка), Юлиан Дрекслер, Кевин-Принс Боатенг (71-Адам Салай)

челси_1.jpgЧелси: Петър Чех, Сесар Аспиликуета, Джон Тери, Гари Кейхил, Бранислав Иванович, Рамирес, Оскар (83-Давид Луис), Франк Лампард, Еден Азар (88-Самуел Ето'о), Андре Шюрле (72-Джон Оби Микел), Фернандо Торес