Финалистът от миналия сезон на Шампионската лига Борусия (Дортмунд) нанесе първата загуба на Арсенал в настоящото издание на турнира. Носителят на Суперкупата на Германия спечели с 2:1 гостуването си в Лондон в мач от Група “F” и вгорчи 64-ия рожден ден на Арсен Венгер.

Хенрих Мхитарян даде аванс на “жълто-черните” след четвърт час игра. Арменският национал наказа грешка на Арън Рамзи на границата на наказателното поле и прати топката в ъгъла на вратата на Шчесни.

Четири минути преди почивката Оливие Жиру изравни резултата. Френският нападател се възползва от грешка на защитата при центриране на Бакари Саня и се разписа във вратата на Роман Вайденфелер.

В 82-ата минута Роберт Левандовски донесе победата на Борусия (Дортмунд), когато от воле засече центриране на Кевин Гроскройц. Полякът обаче можеше да бъде изгонен в началото на второто полувреме, когато удари с лакът Лоран Кошчелни.

Арсенал – Борусия (Дортмунд) 1:2
0:1 Хенрих Мхитарян (16), 1:1 Оливие Жиру (41), 1:2 Роберт Левандовски (83)

арсенал_1.jpgАрсеналВойчех Шчесни, Бакари Саня, Лоран Кошчелни, Пер Мертезакер, Киърън Гибс, Люк Уилшир (58-Санти Касорла), Микаел Артета, Арън Рамзи (87-Никлас Бендтнер), Месут Йозил, Томаш Росицки (87-Серж Гнабри), Оливие Жиру

boruisia.jpgБорусия (Дортмунд): Роман Вайденфелер, Кевин Гроскройц, Невен Суботич, Матс Хумелс, Марсел Шмелцер, Свен Бенднер, Нури Шахин, Якуб Блашчиковски (67-Йонас Хофман), Хенрих Мхитарян (67-Пиер-Емерик Обамеянг), Марко Ройс (87-Сократис Папастатопулос), Роберт Левандовски