Етър победи Локомотив (Мездра) с 3:1 в мач от 10 кръг на Северозападната „В“ група. Това е първа загуба за „железничарите“ от началото на сезона, които сдадоха първото място в групата. Лидер е „Ботев“ (Луковит), който победи с 2:1 като гост Ком Берковица. Два гола за победата на Етър реализира Илиян Трифонов, един добави Чирпанов. За гостите почетното попадение вкара Цветомир Ангелов. Трифонов се разписа в 19-ата минута, а Ангелов изравни в 27-ата. Веднага след това обаче голмайсторът напусна принудително терена. В първата минута на второто полувреме Илиян Трифонов отново изведе Етър напред в резултата. Крайното 3:1 оформи Чирпанов в 61-ата минута след удар с глава.

Локомотив Мездра загуби от Спартак Плевен с 0:5 през пролетта на 2012 година, когато двата тима се бореха за класиране в "Б" група. Двубоят се превърна в пародия, гостите от Мездра си вкарваха нарочно автоголове, имаше бой и последвали тежки наказания.