Локомотив Пловдив победи Славия с 3:1 в мач от 13 кръг на "А" група. Гостите от столицата играха с човек по-малко в намален състав от 5-ата минута, когато съдията Георги Игнатов даде директен червен картон на Живко Желев.

В 6-ата минута Мартин Камбуров откри резултата след точно изпълнена дузпа за нарушението, което извърши Живко Желев срещу него. Локомотив Пловдив удвои в 20-ата минута. Диего Фераресо направи добър пробив отдясно по атаката на Локомотив, центрира в наказателното поле на Славия, където Гади засече топката с глава и я прати във вратата на Георги Петков. Славия можеше да вкара в 29-ата минута, когато Радослав Димитров подаде добре към Атанас Курдов, той продължи чудесно към Шалаев. Руснакът остана сам срещу Йордан Господинов, но стреля в краката му.

Славия започна силно второто полувреме и вкара в 46-ата минута. Павле Попара центрира от фаул в наказателното поле на Локомотив, Сандански върна топката към непокрития Курдов, който не пропусна да вкара в опразнената врата за 1:2. Само две минути по-късно обаче Локомотив Пловдив възстанови преднината си от два гола. В 48-ата минута Илиадис подаде към Н'Диае, който напредна и стреля от границата на наказателното поле на Славия, като прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Георги Петков.

Локомотив Пловдив продължи да напада и можеше да вкара четвърти гол в 53-та минута, когато след центриране в наказателното поле на Славия, Н'Диае стреля с глава, но не успя да намери опразнената врата, а прати топката встрани от левия стълб. В 62-та минута Станислав Маламов стреля от границата на малкото наказателно поле, но прати топката на сантиметри над напречната греда на Петков. До края на мача футболистите на Локомотив Пловдив можеха да стигнат до още по-убедителна победа, но Гади и Маламов направиха нови пропуски пред вратата на Георги Петков.

ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ - СЛАВИЯ 3:1
1:0 Мартин Камбуров (6-дузпа), 2:0 Крис Гади (20), 2:1 Атанас Курдов (46), 3:1 Аласан Ндайе (48)

20 - topka.jpg  ГООЛ за Локомотив Пловдив, голмайстор Крис Гади. Диего фераресо направи страхотен рейд отляво, центрира и Гади с глава засече във вратата
25 - шут на Камбуров от пряк свободен удар, рикошет в стената
29 - СПАСЯВАНЕ на Господинов. Добра атака на Радослав Димитров, който намери Курдов, той продължи към Шалаев. Руснакът стреля, но вратарят на Локомотив спаси
40 - ПРОПУСК на Локомотив Пловдив, атака отдясно, центриране в малкото наказателно поле, но Ндайе не успя да вкара топката, тъй като и защитник на Славия се намеси
45 - край на първото полувреме

46 - topka.jpg ГООЛ за Славия, голмайстор Атанас Курдов. Центриране на Попара от фаул, топката прескочи купа от играчи и стигна до останал сам футболист на Славия, той я прати пред голлинията и Курдов я прати във вратата