Черно море победи с 2:0 Любимец в мач от 13 кръг на „А“ група. И двете попадения за успеха на варненци реализира Бакари (5, 57). След успеха „моряците“ излязоха на шесто място с 20 точки, задминавайки „Левски“, който вече е на седма позиция с 19. Домакините от Варна заслужено стигнаха до победата, като гостите от Любимец нямаха почти нито едно голово положение. В 5-ата минута Бакари бе изведен от Паланков отдясно в наказателното поле след неуспешен опит за засада и прати топката във вратата на Рашков.

Черно море продължи да напада и в 33-ата минута бе близо да реализира втори гол. Стефан Станчев центрира отдясно, Бакари прескочи топката в наказателното поле, за да попадне в непокрития Симеон Райков, който стреля технично, но вратарят Рашков с върха на пръстите си изби в корнер. Единствената по-опасна атака за гостите бе в 36-ата минута. Орлинов центрира в наказателното поле на Черно море, където Дончо Атанасов овладя топката, но от малък ъгъл стреля леко и Георги Китанов улови.

Черно море започна силно и второто полувреме, когато Иван Коконов центрира от фаул в наказателното поле на Любимец, където Кирил Котев завъртя перфектно топката с глава към далечната греда, но тя мина на сантиметри от нея. Черно море вкара втори гол в 57-та минута. Иван Коконов изведе Бакари, който напредна, пробяга 20 метра и навлезе в наказателното поле на Любимец, след което прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Рашков.

В 76-ата минута Михаил Венков центрира отляво, Бакари спря на гърди топката в наказателното поле на Любимец, промъкна се между двама защитници и стреля към долния десен ъгъл, но вратарят Рашков спаси. Любимец можеше да отбележи почетен гол в 87-та минута, когато Тевия бе намерен непокрит в наказателното поле на Черно море, но изстреля топката прекалено високо над вратата на Черно море./БЛИЦ

ЧЕРНО МОРЕ - ЛЮБИМЕЦ 2:0
1:0 Бакари (5), 2:0 Бакари (57)