Локомотив София победи „Ботев“ (Пловдив) с 3:2 в интригуващ двубой от 13 кръг на „А“ група. Двубоят се игра на стадион „Локомотив“ в столичния квартал „Надежда“ пред около 3000 зрители. Двете агитки бяха по равно, около 1500 привърженици от Пловдив подкрепяха любимците си. Маркиньос вкара два гола, един добави Марко Ранджелович за Локомотив София. Луис Педро и Вандер Виейра бяха точни за „Ботев“ (Пловдив). След успеха „червено-черните“ излязоха на осмо място с 16 точки, колкото има и Берое. „Ботев“ Пловдив слиза на пета позиция, вече задминат от големия съперник Локомотив. „Смърфовете“ победиха Славия у дома и вече са четвърти. В игра за „канарчетата“ след дълго отсъствие заради възстановяване на контузия се завърна Иван Цветков, който замени Валери Домовчийски през второто полувреме.

Още в 5-ата минута Локомотив зарадва феновете си на стадиона в „Надежда“. Гаел Нлундулу центрира много добре отляво и Ранджелович с глава прати топката във вратата – 1:0. В 15-ата минута гостите изравниха. Луис Педро направи хубаво двойно подаване с Валери Домовчийски и излезе сам срещу Валентин Галев, след което прати топката зад голлинията – 1:1. В 29-ата минута Анисе влезе в наказателното поле на „железничарите“, сблъска се с Том и падна на тревата, но Александър Костадинов не даде дузпа. В 31-ата минута реферът отмени гол на „Ботев“ Пловдив. След центриране от ъглов удар вратарят на Локомотив София Валентин Галев изпусна топката, след което Ромарио я довкара във вратата. Съдията даде фаул в нападение срещу стража и отмени гола.

В 54-ата минута Локомотив София поведе с 2:1. Маркиньос получи извеждащ пас в наказателното поле, където шутира и падна на земята, а Веселин Минев настъпи топката и не успя да я спре да влети в мрежата. Попадението бе записано на Маркиньос, тъй като топката не промени траекторията си след удара му, въпреки че и Минев я докосна. В 69-ата минута съдийската бригада отмени за втори път гол на гостите от Пловдив. Борис Галчев центрира от фаул, единствен Бобан Грънчаров тръгна към топката и с глава опъна мрежата зад Галев, но се оказа, че съдията не е дал сигнал за изпълнението на статичното положение.

В 72-ата минута Маркиньос отново се превърна в герой за „железничарите“. Бразилецът получи топка в наказателното поле, подмина вратаря Стаховяк и реализира без проблеми за 3:1. Станимир Стоилов реагира веднага и пусна в игра Иван Цветков и Вандер Виейра. В добавеното време именно Виейра намали на 2:3 след точно изпълнен пряк свободен удар.

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) - "БОТЕВ" (ПД) 3:2
1:0 Марко Ранджелович (6), 1:0 Луис Педро (15), 2:1 Маркиньос (54), 3:1 Маркиньос (72), 3:2 Вандер Виейра (90+1)

6 - topka.jpg ГООЛ за Локомотив София, голмайстор Марко Ранджелович. Центриране отляво на Гаел, Ранджелович скочи над всички и реализира с глава
15 - topka.jpg ГООЛ за "Ботев" (Пловдив), голмайстор Луис Педро. Домовчийски изведе Луис Педро зад гърба на защитата, който без проблеми вкара във вратата на Локомотив
29 - АНИСЕ иска дузпа, след падане в наказателното поле след съприкосновение с Том, съдията не дава дузпа
31 - ОТМЕНЕН
 гол на "Ботев" (Пловдив). Корнер, Валентин Галев изпуска топката след центрирането, Ромарио добута топката във вратата, но попадението е отменено заради нарушение срещу вратаря на Локомотив София
43 - удар на Ромарио, право в ръцете на Галев
45 - край на първото полувреме

54 -
topka.jpg ГООЛ за Локомотив София, голмайстор Маркиньос. Атака за Локомотив София, Маркиньос влезе на скорост в наказателното поле и падна, но успя да добута топката във вратата, която беше настъпена и от Веселин Минев
60 - smqna.jpg смяна в "Ботев" (Пловдив), на мястото на Валери Домовчийски влиза Иван Цветков, който лекуваше дълга контузия
69 - ОТМЕНЕН ГОЛ НА "Ботев". Центриране от фаул, Грънчаров вкарва с глава, но съдията не е дал сигнал за изпълнение на статичното положение
72 - topka.jpg ГООЛ за Локомотив София, голмайстор Маркиньос. Бразилецът подмина вратаря Стаховяк и пусна топката във вратата
78 -
90 - 5 минути добавено време
90+1 -
topka.jpg ГООЛ за "Ботев" Пловдив. Вандер Виейра реализира след прекрасно изпълнение на пряк свободен удар