Актуалният световен шампион Испания победи без проблеми Грузия с 2:0 и се класира официално за Мондиал 2014, след като оглави крайното класиране в група I. За “Ла фурия” дебют записа Алберто Морено от Севиля. Титуляр на десния фланг пък излезе Хуанфран от Атлетико (Мадрид).

Домакините рано-рано показаха кой ще бъде господар на терена в Албасете. В 26-ата минута Алваро Негредо завърши прекрасна комбинация между Педро и Андрес Иниеста и откри резултата. Това беше десети негов гол в 19 срещи с националната фланелка, което го прави третия най-ефективен в историята на тима.

След час игра резервата Хуан Мата използва груба грешка на грузински защитник и от пет метра разстреля стража Георги Лориа за 2:0. Най-аплодираният човек тази вечер беше Андрес Иниеста, който игра пред родна публика.

Франция ще играе бараж, след като финишира втора в тази група. ”Петлите” победиха Финландия с 3:0. Франк Рибери откри още в 8-ата минута. Другите два гола паднаха в края на срещата. В 76-ата минута резервата на гостите Йона Тойвио си отбеляза автогол, след като засече в мрежата остро центриране на Матийо Дебюси. В 87-ата минута Карим Бензема фиксира крайното 3:0. По този начин нападателят на Реал (Мадрид) прекъсна дълга голова суша заради която бе жестоко критикуван в последните месеци.