Германия завърши по шампионски изявите си в група "С" на световните квалификации. В мач без значение Бундестимът удари Швеция в Стокхолм с атрактивното 5:3 пред 50 хиляди зрители. Преди мача германците бяха осигурили мястото си на Мондиала, а скандинавците бяха сигурни за баража.

Андре Шюрле се превърна в герой на вечерта с впечатляващ хеттрик. Треньорът на гостите Йоги Льов бе приготвил някои изненади за колегата си Ерик Хамрен. Макс Крузе изненадващо излезе като титуляр на върха на атаката, а Томас Мюлер, Месут Йозил, Шюрле и Бастиан Швайнщайгер (100 мача с националната фланелка) оперираха в халфовата линия. Големият липсващ при "Тре кронур" беше наказаният Златан Ибрахимович. В негово отсъствие Тобиас Хисен и Ола Тойвонен поведоха атаката.

Всичко започна отлично за шведите, след като още в 6-ата минута Хисен бе изведен от Ларсен в пеналта и откри резултата – 1:0. В 42-ата груба грешка на немската защита позволи на съотборника на Димитър Бербатов във Фулъм Качаниклич да простреля вратаря Мануел Нойер за 2:0. Секунди преди почивката Месут Йозил намали, засичайки отблизо пас на Крузе.

Германците излязоха преобразени за второто полувреме и само за 4 минути направиха пълен обрат. Резервата Марио Гьотце (53) завърши комбинация между Шюрле и Йозил – 2:2. После от грешка на Нилсон се възползва Шюрле и вкара за 2:3. “Тре крунур” още не бляха се отърсили от шока, когато в 66-ата Гьотце асистира на Шюрле за 2:4. Буквално още при следващата атака на домакините Хисен намали с перфектно изпълнение от въздуха – 3:4. Четвърт час преди края Шюрле оформи своя хеттрик след подаване на Тони Кроос. Любопитно е, че по същия атрактивен начин протече и мачът между двата тима на Олимпийския стадион в Берлин. Тогава дербито завърши 4:4, след като Бундестимът водеше с 4:0.

В среща от същата група Австрия логично разби с 3:0 като гост Фарьорските острови и зае третото място. Попаденията бяха дело на Андреас Иваншиц (16), Себастиан Прьодъл (64) и Давид Алаба (67-дузпа). Ейре обърна Казахстан от 0:1 до 3:1 у дома. Шомко откри за гостите в 13-ата минута, но с попадения на Кийн (17-дузпа), О’Шей (26) и Шомко (78-автогол), “детелините” грабнаха трите точки.