Англия се класира на световното първенство в Бразилия, след като в мач от Група „Н“ се наложи с 2:0 над Полша. Така „трите лъва“ преодоляха кошмара за евентуално повторение на ситуацията от 1973 г., когато домакинско равенство с поляците лиши англичаните от участие на Мондиал'74.

Уейн Рууни откри резултата четири минути преди почивката. Нападателят на Манчестър Юнайтед се разписа с глава след центриране на Лейтън Бейнс. Преди това Рууни пропусна няколко положения, а Войчех Шчесни направи няколко впечатляващи спасявания.

През втората част Шчесни парира удари на Рууни и Даниел Стъридж, а Андрос Таунзенд удари напречната греда. Две минути преди края Стивън Джерард гарантира трите точки за Англия, след като успя да прехвърли полския вратар.

Англичаните завършиха на първо място в групата с 22 точки, една повече от Украйна. Украинците разгромиха Сан Марино с 8:0 и си гарантираха участие на плейофите. Марко Девич се отчете с хеттрик, а Евгени Селезньов вкара два гола. Андрий Ярмоленко, Роман Безус и Витали Мандзюк също се разписаха за успеха. Сан Марино завърши с двама души по-малко, заради червените картони на Мирко Палаци и Алесандро дела Вале.

Черна гора, която до скоро имаше шансове дори за първото място в групата, приключи световните квалификации с домакинска загуба с 2:5 от Молдова. Александро Антониук вкара два гола за бившата съветска република. Игор Армас, Евген Сидорченко и Артур Йоница също бяха точни за молдовците. Милан Йованович от дузпа и Стеван Йоветич се отчетоха с попадения за Черна гора.