Италия завърши с домакинско равенство 2:2 срещу Армения в последния мач от нашата Група „В“ в квалификациите за Мондиал 2014.

Арменците взеха ранен аванс в 8-ата минута, когато Юра Мовсисян се възползва от грешка на Алберто Акуилани и прати топката във вратата на Федерико Маркети. В 25-ата минута Алесандро Фиоренци изравни, след като беше точен с глава.

В 70-ата минута Хенрих Мхитарян отново изведе гостите напред. Играчът на Борусия (Дортмунд) надскочи защитата на „адзурите“ при корнер и наказа неразчетеното излизане на Маркети. Пет минути по-късно Марио Балотели изравни резултата след асистенция на Андреа Пирло.

Така Италия завърши на първо място в групата с 22 точки. Армения финишира на предпоследното пето място с 13 точки, колкото има и България, но „лъвовете“ са с по-добра голова разлика.