Румъния се класира на бараж за Мондиал 2014, след като в последния си мач от квалификациите победи Естония с 2:0 в мач от Група „D”. Така северните ни съседи заеха второто място с 19 точки.

Нападателят на Хетафе Чиприан Марика вкара и двата гола за румънците. Той откри резултата след половин час игра с точно изпълнение на дузпа. Той вкара втория си гол девет минути преди края.

Турция, която преди последните мачове в групата, заемаше второто място завърши на четвърта позиция, след като записа домакинска загуба с 0:2 от Холандия. „Лалетата“ отдавна си бяха гарантирали класиране на световното първенство. Успехът на тима на Луис ван Гаал дойде след попадения на Ариен Робен и Уесли Снайдер.

Унгария зае третото място в групата, след като записа домакински успех с 2:0 над Андора. И двата гола в групата бяха реализирани от Неманя Николич през второто полувреме.