Русия се класира за Световното първенство в Бразилия догодина. Сборная изживя трудни моменти в Баку след равенство 1:1 при гостуването на Азербайджан, но все пак накрая ликува като победител в група "F". Отборът на Фабио Капело събра 22 точки, а Португалия остана с 21 на второто място и ще трябва да мине през баражите. Роман Широков откри в 16-ата минута, а домакините достигнаха до точката, въпречи че играха четвърт час с човек по-малко след изгонването на Медведев. В 90-ата минута Савадов направи 1:1.

Португалия, четвърти в света от 2006 година, победи аутсайдера Люксембург с 3:0, но това не им помогна за директно класиране за Мондиал 2014. Попаденията бяха дело Силвестре Варела, Нани и Елдер Пощига. Мегазвездата Кристиано Роналдо не игра заради наказание.

Израел и Северна Ирландия завършиха 1:1 след попадения на Бен Басат за домакините и Дейвис за британците.