Българският национален отбор по футбол се сбогува с надеждите за класиране на световно първенство в Бразилия още преди края на мача с Чехия. „Лъвовете“ загубиха шансовете си, след като в мач от Група „Е“ Исландия взе точка като гост на Норвегия. Двата тима завършиха 1:1 в Осло. Само победа на норвежците устройваше България за запазване на надеждите.

Исландия поведе в резултата с гол на Колбейн Сигторсон в 12-ата минута. Нападателят на Аякс получи топката в наказателното поле от Гилфи Сигурдсон, възползва се от грешка на защитата и се разписа във вратата на Руне Ярстейн.

Даниел Браатен изравни в 30-ата минута. Норвежците направиха хубава атака, която започна от Браатен, премина през Елионуси и последна центриране на Шелбед, при което Браатен изпревари вратаря Ханес Халдосон и прати топката във вратата.

До края на мача нов гол не падна и Исландия със 17 точки завърши на второ място в класирането и ще играе на бараж за световното първенство. Лидер с 24 точки и директно място на Мондиал 2014 е Швейцария. „Часовникарите“ победиха Словения с 1:0 след гол на Гранит Джака четвърт час преди края.

Норвегия – Исландия 1:1
0:1 Колбейн Сигторсон (12), 1:1 Даниел Браатен (30)

Швейцария – Словения 1:0
1:0 Гранит Джака (74)