Младежкият национален отбор на Словения победи България с 2:1 в европейска квалификация. Успехът на домакините дойде по изключотелно драматичен начин начин и с гол в добавеното време.

Това бе първи успех за словенците в този квалификационен цикъл, а България остава на третото място в групата, на три точки зад Дания и на две зад Русия. Футболистите на Мадански обаче са и с мач повече.

Преди почивката играта бе равностойна, а головите положения липсваха пред двете врати. В 15-ата минута Чочев отправи първия шут към Жуг от 25 метра, но стражът без проблеми спаси. В 19-ата минута Чърниц проби по дясното крило и центрира пред вратата ни. Мунин се намеси навреме и успя да изчисти в корнер. В 24-ата минута домакините поведоха в резултата. Невероятно груба грешка направи Мунин, който по детински начин позволява на футболист на домакините да му отнеме топката до флагчето за изпълнение на корнер. Последва центриране към наказателното поле. Там Връховец засече топката и след силен шут и рикошет в крака на наш защитник топката спря зад гърба на изненадания вратар Китанов - 1:0!

Седем минути по-късно словенците като по чудо не вкараха втори гол. В 35-ата минута Колев засече центриране от фаул с глава и но Жуг спаси. Секунди по-късно Вучкич, който има мачове за първия тим на Нюкасъл, овладя топката с гръб към вратата, завъртя се и опари ръцете на Китанов.

След почивката нашите погледнаха по-смело към гола и пред Жуг стана страшно. Резервата Едисон Йорданов в 53-ата минута изравни с шут от границата на наказателното поле – 1:1.

В 67-ата минута Китанов хвана топката около голлинията, а словенците претендираха, че тя я е преминала. След това мачът се успокои, а съперниците изчакваха спокойно последния съдийски сигнал. Във 2-ата минута на добавеното време след корнер пред нашата врата се получи невъобразимо меле, в което най-съобразителен се оказа Шпорар. Нападателят буквално разстреля безпомощния Китанов от около 5 метра и подари трите точки на Словения.

"Трикольорите" преди дни изиграха много силен мач и извъртяха зрелищно 3:3 в Стара Загора с лидера в групата Русия.

СЛОВЕНИЯ - БЪЛГАРИЯ 2:1
1:0 Блаз Връховец (24), 1:1 Едисон Йорданов (53), 2:1 Андраш Шпорар (90)

Словения: Ажбе Жуг, Деян Трайковски, Неманя Митрович, Лука Крайнич, Матей Палчич, Жиберт (68-Майер), Харис Вукчич, Матич Чрънич (68 - Пучко), Блаз Връховец, Еней Йеленич (85-Заяц), Андраш Шпорар
Треньор:Томаш Кавчич

БЪЛГАРИЯ: 1.Георги КИТАНОВ (Черно море), 2.Илия МУНИН (Любимец) -46 -9.Едисон ЙОРДАНОВ (Борусия (Дортмунд), 13.Стефан ВЕЛКОВ (Славия), 5.Асен ГЕОРГИЕВ (Локо Пд), 3.Антон НЕДЯЛКОВ (Литекс), 14.Иван ГОРАНОВ (Берое), 6.Янко АНГЕЛОВ (Любимец), 11.Ивайло ЧОЧЕВ (к) (ЦСКА), 10.Радослав КИРИЛОВ (Карпи, Италия), 17.Антон КАРАЧАНАКОВ (ЦСКА) - 70 - 16.Живко ПЕТКОВ (Нефтохимик), 7.Александър КОЛЕВ (Геел, Белгия) - 80 - 18.Ерик ПОЧАНСКИ (Монтана)
Резерви: 12.Александър КОНОВ (Добруджа), 4.Божидар ВАСЕВ ("Раковски"),Германия), 15.Георг ИЛИЕВ (Болтън, Англия), 8.Вилиян БИЖЕВ (Ливърпул, Англия)
Селекционер: Михаил Мадански