Черно море се класира за 1/8-финалите на турнира за Купата на България, след като победи у дома с 2:0 Марек. Първата среща в Дупница завърши 0:0, а днес тимът воден от Георги Иванов - Гонзо стигна да успеха с голове на Коконов и Даниел Георгиев.

Домакините от Варна тръгнаха в атака още от първите минути, но се сблъскаха с добре организирана защита. "Моряците" владееха топката почти изцяло през първите 15 минути, но трудно стигаха до голови положения.

Все пак в 16-ата минута се стигна до попадение във вратата на Марек. Сашо Емилов получи топката на десния фланг, навлезе към дъгата и намери Коконов непрокрит на точката на дузпата, който стреля в долния десен ъгъл на вратата на Марек - 1:0.

До края на полувремето добри възможности пропуснаха Коконов и Бергонси.

През втората част темпото на игра падна, феновете не видяха много качествен футбол. Все пак попадение падна и то отново бе във вратата на Марек. В 70-ата минута Даниел Георгиев с удар от 30 метра успя да реализира за 2:0.

Така с общ резултат 2:0 Черно море продължава напред в турнира.