Левски" размаза с категоричното 5:0 Пирин (Гоце Делчев) в протоколен реванш от 1/16-финалите на турнира за Купата на България. "Сините" бяха спечелили първата среща на "Герена" с 4:0 и така с общ резултат 9:0 продължават напред.

Мачът беше първи за тима след раздялата с Наско Сираков и Славиша Йоканович. В Гоце Делчев по документи треньор на "Левски" се водеше Мариан Христов, но указанията даваше наставникът и шеф на ДЮШ на клуба от "Герена" Антони Здравков.

Избраниците на Сухия с лекота прегазиха неврокопчани и записаха гръмка победа преди очакваната с огромен интерес битка с ЦСКА. Вечното дерби е на "Васил Левски" следващата събота - на 19 октомври от 16:00 часа.

С по 2 гола за изразителния успех на "Левски" в Гоце Делчев се отчетоха Гари Родригес и завърналият се след контузия Цветан Генков. Попадение вкара и левият защитник Орлин Старокин.

Именно той даде началото на голеадата, откривайки резултата в 15-ата минута. Гари Родригес центрира от фаул отляво, включилият се в предни позиции защитник Орлин Старокин засече отблизо и реализира - 0:1.

До почивката не падна ново попадение, а "сините" започнаха вихрено и втората част. В 47-ата минута Борислав Цонев удари греда. Само секунди след това Гари Родригес вкара първия си гол. Антонио Вутов изведе  Родригес сам срещу Абди Абдиков, холандецът стреля покрай вратаря и реализира за 0:2.

В 54-ата след подаване отдясно, топката попадна в Мирослав Иванов, който продължи към Цветан Генков, нападателят излъга Абдиков и търкулна кълбото в опразнената врата - 0:3.

В 69-ата минута Станислав Ангелов изведе Родригес сам отдясно, холандецът пусна топката покрай вратаря и отбеляза второто си попадение в мача - 0:4.

За крайното 5:0 за "Левски" се разписа Генков. В 72-ата минута нападателят вкара втория си гол в срещата, след като отбеляза с глава след центриране на Старокин.

Победата на "сините" в Гоце Делчев можеше да бъде и много по-убедителна, ако не бяха редицата пропуски, които направиха избраниците на Сухия.

Новият треньорски екип на "Герена" в състав Антони Здравков, Елин Топузаков и Мариан Христов заложиха на сравнително титулярна единадесеторка. Младите Антонио Вутов и Борислав Цонев получиха шанс за изява и играха по 90 минути. Възстановените напълно Станислав Ангелов и Цветан Генков също бяха титуляри с идеята да бъдат във форма за предстоящото дерби с ЦСКА.

През второто полувреме дебют за "Левски" в официален мач направи Христо Попадийн, който замени Дъстли Мулдер и игра на десния бек.

Реваншът по минути - ТУК!

ПИРИН (ГД) - "ЛЕВСКИ" 0:5 (0:9 общ резултат)
0:1 Орлин Старокин (15), 0:2 Гари Родригес (48), 0:3 Цветан Генков (54), 0:4 Гари Родригес (69), 0:5 Цветан Генков (72)

ПИРИН (ГД): 83.Абди Абдиков, 3.Димитър Пиргов (58-22.Антон Киров), 5.Любомир Гуцев, 6.Атанас Фиданин, 30.Иван Стоянов, 8.Петър Лазаров, 14.Мурат Ибраим (46-9.Борислав Хазуров), 35.Костадин Башов, 20.Драги Коцев, 77.Марио Близнаков (52-19.Мартин Газиев), 21.Васил Панайотов
Резерви: 59.Ангел Юсев, 22.Антон Киров, 26.Борис Боянчев, 88.Георги Петров, 18.Даниел Васев, 19.Мартин Газиев, 9.Борислав Хазуров
Треньор: Костадин Ангелов

"ЛЕВСКИ": 23.Пламен Илиев, 2.Дъстли Мулдер (66-26.Христо Попадийн), 5.Алехандро Перес, 55.Йордан Милиев, 6.Орлин Старокин, 4.Станислав Ангелов (72-25.Даниел Димов), 20.Мирослав Иванов (58-22.Илиян Йорданов), 18.Борислав Цонев, 30.Антонио Вутов, 11.Гари Родригес, 9.Цветан Генков
Резерви: 1.Горан Блажевич, 28.Нуно Пинто, 26.Христо Попадийн, 13.Димитър Везалов, 25.Даниел Димов, 22.Илиян Йорданов, 7.Димитър Макриев
Tреньор: Aнтони Здравков

Гоце Делчев, Градски стадион
Съдия: Николай Йорданов
Жълти картони: Любомир Гуцев (Пирин ГД); Дъстли Мулдер ("Левски")

----------------

Първата среща:
"Левски" - Пирин (Гоце Делчев) 4:0
1:0 Антонио Вутов (25), 2:0 Гари Родригес (43-дузпа), 3:0 Илиян Йорданов (73), 4:0 Борислав Цонев (88)