Аржентина се класира за Световното първенство в Бразилия догодина след победа с 3:1 над Перу и 5 точки пред Колумбия, кръг преди края в квалификациите на Зона Южна Америка. Голямата звезда на аржентинците Лионел Меси пропусна двубоя заради контузия, от която се възстановява няколко седмици.

Клаудио Писаро изведе гостите от Перу напред в резултата в 21-ата минута, но "гаучосите" обърнаха нещата до края на полувремето. Езикиел Лавеци се разписа на два пъти в 23-ата и 35-ата минута, а Родриго Паласио окончателно реши спора минути след началото на втората част с трети гол.

Аржентина - Перу 3:1
0:1 Писаро (21), 1:1 Лавеци (23), 2:1 Лавеци (35), 3:1 Родриго Паласио (47)

Арженитна: Серхио Ромеро, Пабло Сабалета, Езекиел Гарай, Федерико Фернандес, Маркос Рохо, Лукас Биглия, Анхел ди Мария (90+1 - Сомоса), Евер Банега, Родриго Паласио (80 - Ламела), Серхио Агуеро, Езекиел Лавеци (87 - Макси Родригес)

Перу: Пени, Дуарте, Гамбета, Гомес (46 - Бенавенте), Апарисио, Байон, Рамирес (84 - Рейна), Хуртадо, Варгас, Писаро, Карило (69 - Вишез)

9.Боливия 15 2 5 8 16 29 11

*Заб.: Бразилия е домакин на Световното първенство през 2014 година и не играе квалификации.