Англия се наложи с 4:1 на "Уембли" срещу Черна гора и направи важна крачка към финалите на Световното в Бразилия.

Звездата на Манчестър Юнайтед Уейн Рууни откри резултата в 48-ата минута, а Бранко Бошкович съвсем улесни задачата на домакините, след като си вкара автогол в 62-ата.

Дебютантът в английския национален отбор Андрос Таунзeнд (22-годишен играч на Тотнъм) се разписа в 78-ата за 3:1, след като малко по-рано Деян Дамянович беше намалил резултата за гостите. Точен за крайното 4:1 беше Даниел Стъридж от дузпа в 90-ата минута.

След успеха Англия остава на върха в Група "H" с 19 точки и при победа над Полша във вторник ще се класира директно за Mондиал 2014. Украйна е на второто място с 18 точки, докато черногорците остават с 15 в актива си.

Англия - Черна гора 4:1
1:0 Уейн Рууни (49), 2:0 Бранко Божкович (62-автогол), 2:1 Деян Дамянович (71), 3:1 Андрос Таунзенд (78), 4:1 Даниел Стъридж (90-дузпа)

England 4-1 Montenegro All Goals by all-goals