Швейцария се класира за трети пореден път на Световно първенство. Тимът, воден от легендарния Отмар Хитцфелд, спечели първото място в група Е след важан успех като гост в Албания с 2:1. По този начин “кръстоносците” събраха 21 точки и са недостижими на върха.

Над всички на стадион “Кемал Стафан” в Тирана беше Джердан Шакири. Крилото на Байерн (Мюнхен) правеше каквото си поиска със защитата на домакините. Именно той откри резултата в 47-ата минута, след като овладя пас в наказателното поле и хладнокръвно опъна мрежата за 0:1. Четвърт час преди края албанците пропуснаха отличен шанс да изравнят. Амир Абраши уцели греда, а Хамди Салихи не можа да намери целта при добавката. Секунди по-късно Михаел Ланг вкара за 0:2 след груба грешка на албанската защита. В 89-ата Салихи вкара почетно попадение за домакините от дузпа, направена от вратаря Диего Беналио.