Холандия размаза Унгария с 8:1 в мач от група D на световните квалификации. “Лалетата” буквално унизиха жалкия съперник, като можеха да запишат и двуцифрен успех. Това 8:1 е най-голямата победа в историята на съперничеството между двете традиционни футболни нации. Старт на погрома даде Робин ван Перси, който откри още в 16-ата минута.

После Кевин Строотман (25) покачи, а Джърмейн Ленс (38) направи преднината на домакините класическа. Ван Перси се разписа за 4:0 секунди преди почивката, пред Балаш Джуджак (47) да върне едно попадение. Вихрушката пред вратата на безпомощния Адам Богдан (Болтън) стана още по-жестока. Ван Перси (53) оформи своя хеттрик, после крилото на унгарците Силард Девешери си набута автогол в 65-ата минута. До края остана време да вкарат още Рафаел ван дер Ваарт (86) и Ариен Робен (90), оформяйки невероятното в днешно време 8:1.

С този унижожителен резултат Холандия вече има 25 точки в групата, а голова разлика е впечатляваща – 32:5. Унгарците (14) изпуснаха второто място, заето от Турция (16). Трети са румънците също с 16.