Чехия разгроми Малта с 4:1 като гост в мач от нашата група от световните квалификации. "Бяло-червените" нямаха никакви проблеми в Ла Валета и можеха да запишат и доста по-убедителен успех. Головете бяха дело на Томас Хюбшман (3),  Давид Лафата (33), Вацлав Кадлец (51) и Томас Пекхарт (90).

Както е известно, именно срещу чехите е последната среща на България - на 15 октомври (вторник) от 21:15 часа на "Васил Левски".
Срещата на “Та Кали” беше по-специална за капитана на домакините Майкъл Мифсуд, който изигра своя мач №100 с националната фланелка.

(Още в 3-ата минута Хюбшман откри резултата с изстрел от 20 метра и рикошет в крака на защитник, а в 33-ата Давид Лафата удвои с глава. Веднага след почивката юбилярът Мифсуд върна едно попадение за 1:2. После обаче Вацлав Кадлец се разписа красиво с пета за 1:3 и това окончтелно пречупи съпротивата на домакините. В 90-ата при последната атака в срещата Пекхарт фиксира крайното 1:4.
С победата тимът на Йозеф Пешице вече е на точка от България преди мача в София във вторник.