Националният отбор на Белгия продължава с феноменалното си представяне в световните квалификации. “Червените дяволи” покориха и Загреб, след като биха Хърватия с 2:1. Навиячите на препълнения стадион “Масимир” видяха изключително интересен мач с много голови положения и драматизъм. На хърватите беше необходима задължителна победа, за да запазят живи макар и минимални шансове за първото място в групата. Пред вдъхновения тим на Марк Вилмотс обаче бяха безпомощни.

Ромелу Лукаку откри още в 15-ата минута при първата опасна контраатака след асистенция на Дефур. В 38-ата минута отново чернокожият таран покачи – 0:2. Това окончателно пречупи съпротивителните сили на домакините. Усилията на Хърватия стигнаха само до почетен гол, който беше дело на резервата Нико Кранчар в 83-ата минута.

До този момент белгийците са с 8 победи и едно реми и се класираха за Световното първенство догодина в Бразилия. Равенството беше именно срещу “шахматистите” в Брюксел.