Армения победи България с 2:1 в световна квалификация в група „В“. Араз Йозбилиз реализира в 45-ата минута за 1:0, Ивелин Попов изравни в 60-ата, но Юра Мовсисян попари надеждите ни с попадение в 87-ата минута. След загубата нашите загубиха до голяма степен шансовете си за бараж. По-късно днес Дания играе с Италия. При успех на датчаните ще ни изместят от второто място. Следващият ни мач е на 15 октомври срещу Чехия на стадион „Васил Левски“.

България изигра геройски мач в арменския ад. Домакините продължиха да ни лазят по нервите. След като посрещнаха нашите с димки, бомбички, псувни и викове „цигани“ преди мача на трибуните разпънаха плакат с лика на Ванга. Арменците се изгавриха с българската пророчица, вкарвайки думи в устата й: „Справедливостта ще бъде възстановена в Ереван, победата принадлежи на Армения.“

Германският главен съдия Феликс Брих показа два червени картона на България. В 45-ата минута немецът изгони Николай Бодуров, след което Йозбилиз реализира от пряк свободен удар. Светослав Дяков получи втори жълт и съответно червен картон в 63-ата минута.

Любослав Пенев направи две промени в стартовия състав. На вратата титуляр излезе Владислав Стоянов за сметка на Николай Михайлов. В защита излязоха отдясно Йордан Минев, в средата Иван Иванов и Николай Бодуров и отляво Петър Занев на мястото на Веселин Минев. В средата на терена започнаха Владимир Гаджев и Светослав Дяков, по крилата Станислав Манолев и Ивелин Попов, а един зад друг в атака Емил Гъргоров и Георги Миланов.

Домакините започнаха малко по-добре, но нашите изравниха играта след 10-ата минута. Още в 12-ата минута треньорът на Армения извърши принудителна смяна, на мястото на Аразумян влезе Алексанян. В 19-ата минута бе първото добро спасяване на Владислав Стоянов. Йозбилиз напредна през центъра, стреля от границата на наказателното поле, но вратарят ни с една ръка изби топката в ъглов удар. През цялото първо полувреме тотално се загуби Георги Миланов, който трябваше да помага на Гъргоров в атака. Бадема също не успя да затрудни защитата на арменците. Нашите опитаха няколко центрирания към Гъргоров, който обаче нямаше никакъв шанс. В 31-ата минута все пак Бадема вкара топката във вратата, но бе отсъдена засада.

В 36-ата минута Ивелин Попов изпусна най-чистото положение. Емил Гъргоров изведе Попов, който влезе отляво в наказателното поле, стреля по земя, но вратарят спаси. Този момент се оказа повратен за първото полувреме. В края на първите 45 минути всичко се срина. Николай Бодуров получи директен червен картон за фаул срещу Йозбилиз на границата на наказателното поле. Защитникът ни не застана добре, Йозбилиз влезе на скорост и точно на дъгата беше съборен. Потърпевшият Йозбилиз изпълни перфектен пряк свободен удар, копна топката над стената и я вкара във вратата. Владислав Стоянов дори не помръдна от мястото си, а само изгледа попадението.

В началото на второто полувреме България изпусна три добри положения поне да изравни резултата. Секунди след подновяването на играта Гъргоров получи топката в наказателното поле, но се забави и докато се нагласи, защитник му я отне с шпагат. В 49-ата минута и Станислав Манолев не успя да уцели вратата абсолютно сам, след центриране отляво. Последва и спасяване на Владислав Стоянов в 52-ата минута. Саркисов излезе сам отдясно в наказателното поле, стреля по диагонала, но стражът ни изби. В 55-ата нашите имаха трето положение от началото на втората част. След атака отляво, Гъргоров продължи топката зад себе си в наказателното поле, където отново Манолев пропусна, стреляйки във вратаря.

В 60-ата минута България изравни за 1:1. Ивелин Попов изпълни перфектно пряк свободен удар, прехвърли стената и прати топката зад Березовски. Само три минути след това германският съдия Феликс Брих показа втори жълт и съответно червен картон за България, този път на Светослав Дяков. Така в последния половин час доиграхме двубоя с 9 души. Любослав Пенев реагира и извади Емил Гъргоров, пускайки в игра Христо Златински. В 76-ата минута Венцислав Христов влезе на мястото на Георги Миланов. До смяната си през второто полувреме Станислав Манолев бе един от най-добрите за нашите, въпреки че не играе в ПСВ Айндховен. Гъргоров също бе активен в предни позиции, за разлика отново за Миланов, който отново остана изолиран. В защита нашите стояха добре, особено Петър Занев, който нямаше грешно отиграване.

В 87-ата минута Армения ни попари с втори гол. Юра Мовсисян реализира, след като Иван Иванов не успя да го спре, а и Владислав Стоянов закъсня да го пресече.