България стартира с победа 3:0 (21:17, 21:17, 21:12) над Египет на световното първенство за младежи до 23 години в Бразилия. Двубоят се изигра в зала "Арена Президенте Танкредо Невеш" в бразилския град Уберландия и продължи 57 минути. Българите не срещнаха никакви проблеми срещу съперника от Африка. Египтяните допуснаха девет грешки в първия гейм, а най-резултатни от нашите в тази част бяха Бранимир Грозданов и Жани Желязков с по 5 точки.

Вторият гейм беше копие на първия. В третия съперникът съвсем свали гарда и геймът бързо беше затворен на 12. Според регламента на турнира се играе до 21-ва точка. Най-резултатни от българите бяха Грозданов и Желязков, завършили съответно с 13 и 14 точки. Във втория ден от турнира нашите играят с Доминиканската република.

Това беше първи мач за новия младежки национален отбор, който е воден от треньора Драган Иванов. Тази вечер от 22:30 часа наше време България играе с Доминиканската република във втория си мач от групата. В групата са България, Бразилия, Аржентина, Тунис, Египет и Доминиканската република./БЛИЦ